اصطلاحات عامیانه زبان

آشنایی با اصطلاحات عامیانه در زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی ریزه کاری‌های مختلفی دارد، حتی اگر کمی در رابطه با این زبان بین المللی آگاهی داشته باشید، حتما این گفته ما را تایید خواهید کرد. زبان آموزی فرآیندی است که نیاز دارد به خوبی زبان آموز آن را درک کند تا بتواند پله به پله فرآیند آموزش زبان خود را پیش ببرد. نمی‌شود اولین مرحله یادگیری زبان انگلیسی با گرامر شروع شود. داشتن یک برنامه دقیق آموزشی می‌تواند را تا حد قابل قبولی در جریان یادگیری قرار دهد. به عنوان مثال باید شما به خوبی درک کنید که یادگیری اصطلاحات عامیانه در زبان انگلیسی می‌تواند چه تاثیر شگرفی در پیشرفت شما داشته باشد. در ادامه این مقاله با این مقوله خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

اصطلاحات عامیانه در زبان انگلیسی نقش بسیاری زیادی در تعاملات روزانه انگلیسی یا همان اصطلاحات عامیانه انگلیسی زبانان دارد به ویژه اگر بخواهید در یکی از کشورهای انگلیسی زبان زندگی کنید. درست می‌شود شبیه فردی که به شدت کتابی زبان فارسی را صحبت می‌کند. حتی اگر بخواهید فیلم‌های زبان اصلی نگاه کنید باید به خوبی بتوانید با این اصطلاحات آشنایی داشته باشید. چرا که عموما در فیلم‌ها و حتی زندگی روزمره انگلیسی زبانان از اصطلاحات عامیانه زیادی استفاده می‌کنند.

معنای عبارت “hit the book” را می‌دانید؟ اگر بخواهیم این عبارت را ترجمه کنیم “زدن کتاب” ترجمه این جمله است. اما این تنها یک ترجمه تحت‌ الفظی بود. این یک اصطلاح رایج میان دانشجویان لاتین زبان انگلیسی  است که معنی مطالعه و آمادگی برای آزمون‌های پایان‌ ترم یا میان تر است.

اصطلاحات عامیانه زبان

یادگیری اصطلاحات عامیانه در زبان انگلیسی

همان طور که عنوان شد یادگیری این اصطلاحات می‌تواند کمک بزرگی به شما  در رابطه با غنی شدن دایره واژگانی و همچنین آشنایی با نحوه صحبت کردن روزمره انگلیسی زبان داشته باشد. پس می‌توان گفت اطلاع از این موارد به شما کمک خواهد کرد که روز به روز روند زبان آموزی خود را پیشرفت دهید.

احتمالا اگر پای سخنرانی‌های انگلیسی نشسته باشید، با سردرگمی فراوانی رو به رو خواهید شد. این سر در گمی زمانی بیشتر خواهد شد که بدانید معنی و مفهوم یک جمله چه است اما نتوانید کاربرد و دلیل استفاده از آن را بدانید. اگر برای شما هم این موضوع پیش آمده است نگران نباشید چرا که شما تنها نیستید!

فرقی ندارد که سطح زبان انگلیسی شما در چه حدی است، استفاده کردن چند اصطلاح عامیانه در ویدیو‌ یا یک سخنرانی می‌تواند شما را تا مدت‌ها سردرگم کند. مشکل اصلی آن است که از این دست اصطلاحات و جملات در زبان انگلیسی به صورت فراوان یافت می‌شود و تسلط پیدا کردن به همه آن‌ها گاهی غیر ممکن است. اگر دوست دارید انگلیسی را مانند زبان مادری خود صحبت کنید باید با بافت اینگونه از کلمات آشنا شوید.

پیشنهاد میکنیم برای تقویت مکالمه خود از پکیج 4000 واژه زبان انگلیسی استفاده کنید

 

کلمات و اصطلاحات بومی چیستند؟

ما در این مقاله قصد آموزش اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی را نداریم، تنها به مواردی اشاره خواهیم کرد که به شما کمک خواهد کرد که در صورت مواجهه با این گونه از جملات و اصطلاحات بتوانید معنا و مفهوم آن را درک کنید.

در حالت کلی به کلمات و عباراتی که خارج از حالت رسمی به کاربرده می‌شوند کلمات یا اصطلاحات بومی گفته می‌شود. دلیل به وجود آمدن این گونه از اصطلاحات را می‌توان وجود پراکندگی مناطق انگلیسی زبان در دنیا در نظر گرفت. به عنوان مثال زبان بومی در تگزاس با زبان بومی در بوستون تفاوت‌های فراوانی دارد. به عنوان یک پیشنهاد: اگر می‌خواهید با زبان انگلیسی تجارت کنید، اگر می‌خواهید زبان انگلیسی را مانند یک انگلیسی زبان یاد بگیرید باید فرآیند یادگیری کلمات و اصطلاحات عامیانه در زبان انگلیسی را شروع کنید.

چند نمونه عبارت عامیانه

از این دست عبارات در زبان انگلیسی به وفور یافت می‌شود و معمولا هر منطقه یا بخش دارای موارد گوناگونی از این دست عبارات و یا جملات دارند که پیشنهاد می‌کنیم حتما در رابطه با آن‌ها مطالعه بیشتری داشته باشید. ما در این بخش تنها به چند نمونه اشاره خواهیم کرد و قصد از ارائه این موارد یادگیری نیست.

Ghosted

این عبارت زمانی به کاربرده می‌شود که یک دوستی، تماس، ارتباط و غیره به صورت ناگهانی و بدون هیچگونه هشداری قطع شود. به عنوان مثلا زمانی که یک نفر به صورت ناگهانی دوستی خود را با شما قطع کند می‌توانید از این عبارت برای بیان این موضوع استفاده کنید.

Bougie

این اصطلاح را در حال حاضر در ایران نمی‌توان به افراد زیادی نسبت داد. این اصطلاح به معنی سرمایه دار بودن است. کسی که به یک چشمه و منبع درآمد وصل است این اصطلاح به خوبی می‌تواند بیان کننده ویژگی این فرد باشد. مانند عبارت طرف خیلی پولدار ما معنی می‌شود.

Nailed it

این عبارت میخکوب کننده معنی می‌شود. زمانی که کاری یا عملی با موفقیت و با کیفیت بالا انجام شود از این عبارت می‌توان استفاده کرد. لازم به توضیح است که این عبارت کمی بار طعنه آمیز و کنایه‌ای دارد به همین دلیل حتما در زمان استفاده از آن تمام جوانب را در نظر بگیرید.

عبارت‌های بالا تنها بخش کوچکی از عبارت‌هایی است که ما به آن‌ها اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی می‌گوییم. تسلط داشتن به این موارد می‌تواند کار شما را در درک و ترجمه کردن بسیار آسان و راحت کند.

اصطلاحات عامیانه زبان

وب سایت انگلیش بای رز موارد مختلفی از این دسته آموزش‌ها را طراحی و تولید کرده است. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه آموزش‌های انگلیش بای رز از میان آموزش‌های موجود آموزش مورد نظر خود را انتخاب کنید و یادگیری راحت و ساده‌ای را در منزل (آموزش زبان انگلیسی در خانه)داشته باشید.

دسترسی سریع به پکیج مکالمه و گرامر زبان انگلیسی

آنچه در این مقاله به بیان آن پرداختیم

در این گفته شکی وجود ندارد که آموزش زبان انگلیسی وابستگی زیادی به اصطلاحات و عبارت‌های بومی دارد؛ البته اگر بخواهید زبان انگلیسی را مانند یک انگلیس زبان صحبت کنید. یادگیری این اصطلاحات شاید بتواند کمک بزرگی به پیشرفت شما در درک معنا و مفهوم عبارات‌های مختلفی می‌کند. کتاب اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی یکی از بهترین منابع برای یادگیری این موارد و مفاهیم است. در این مقاله ما همچنین عنوان کردم که دلیل پیدایش این گونه از عبارات‌ها چیست و چرا یادگیری آن برای یک زبان آموز ایرانی از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

مطالب مشابه با آنچه مطالعه کردید

نظرات شما درباره این مطلب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازگشت
مشاوره در واتساپ
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام