آشنایی با کاربردهای there is و ther e are

آشنایی با کاربردهای there are و there is

آیا با کاربردهای there is و there are در زبان انگلیسی آشنا هستید؟ آیا طریقه صحیح استفاده آن را در دستور زبان انگلیسی می‌دانید؟ ما در این بخش از سایت آموزشی انگلیش بای رز قصد داریم تا شما را با کاربردهای there is و there are در زبان انگلیسی آشنا کرده و به شما شکل صحیح استفاده آن در جملات را آموزش دهیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کاربردهای there is و there are در زبان انگلیسی

قبل از معرفی ساختارها و کاربردهای there is و there are در زبان انگلیسی، باید این را بدانید که عبارت there به عنوان قید مکان و به معنی (آن‎جا) می‌باشد، و در مقابل واژه here به معنی (این‌جا) استفاده خواهد شد.

برخلاف معنی عبارت there ساختارها و کاربردهای there is و there are در زبان انگلیسی، هیچ رابطه‌ای با مکان نداشته، و از آن‌ها برای نمایش (وجود داشتن) استفاده خواهد شد. زمانی که بخواهیم وجود یک چیز را نشان دهیم، به عبارت دیگر معمولا از این عبارات استفاده خواهیم کرد. there is  برای اسامی مفرد و there are برای اسامی جمع به کار می‌رود.

مثال:

There is a bed in that room

یک تخت در آن اتاق وجود دارد.

There are three beds in that room

سه عدد تخت در آن اتاق وجود دارد.

همان گونه که می‌بینید there is و there are بیانگر وجود یک یا چند چیز می‌باشد. (همچنین برای نشان دادن مکان از قید مکان استفاده شده‌ است.)

سوالی کردن عبارات There is و There are

استفاده سوالی از این عباررات در زبان انگلیسی بسیار پرکاربرد و رایج است. برای سوالی کردن آن‌ها تنها کافی است جای فعل be(گرامر افعال tobe) را با there عوض کنیم.

برای پاسخ دادن کوتاه هم از عبارت there is یا there are بر طبق مثبت یا منفی بودن جواب آن، به صورت مثبت یا منفی استفاده خواهد شد. به عنوان مثال:

?Is there a dog in that garden

Yes there is

آیا در آن باغ یک سگ است؟

  • بله هست.

?Are there two cars parked in the parking lot

No, there are not two cars.

آیا در پارکینگ دو عدد ماشین پارک است؟

  • نه در پارکینک دو عدد ماشین نیست.

نکته: در صورتی که قصد داشته باشید جمله سوالی و منفی را با there are درست کنید، باید بعد از آن از واژه any به معنی (هیچ) را به کار ببرید. پس توجه داشته باشید که در حالت جمع باید از این واژه استفاده کرد.

مثال:

?Are there any dogs here

آیا هیچ سگی در این‌جا وجود ندارد؟

به‌طور خلاصه

در این مقاله از بخش آموزش گرامر زبان انگلیسی در سایت انگلیش بای رز، به بررسی کاربردهای there is و there are در زبان انگلیسی پرداخته و شما را با حالت‌ها و کاربردهای مختلف آن آشنا کردیم. تمامی حالات کاربردهای there is و there are در زبان انگلیسی را با چند مثال آموزش داده و سعی برآن داشتیم تا به ساده ترین حالت، مفهمومی‌ترین تدریس را ارائه دهیم. لازم به ذکر است شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت englishbyrose.com مرجع کاملی از آموزش گرامر، لغات، اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی و … را برای آشنایی بیشتر خود با زبان انگلیسی و همچنین آماده‌سازی برای آزمون‌های تخصصی زبان استفاده کنید.

1 1 رای
امتیازدهی به مقاله

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

مطالب مشابه با آنچه مطالعه کردید

نظرات شما درباره این مطلب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازگشت
مشاوره در واتساپ
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام