تافل 2

6 تا از نکات مهم گرامری تافل که بیشترین تکرار را دارند

آیا تا به حال آرزو داشتید که در دانشگاه‌ های آمریکایی یا در آموزشگاه هایی که سطح بالاتری دارند، تحصیل کنید؟ این رویای شما زمانی محقق می‌ شود که بتوانید نمره بالایی در ثبت نام آزمون تافل بگیرید. تافل مخفف امتحان زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی است و یک نیاز پایه برای پذیرفته شدن در دانشگاه های کشورهای انگلیسی زبان است. برای ثبت نام در آموزشگاه های این چنینی، باید نمره تافل بالا باشد. همچنین افراد باید بتوانند مهارت های نوشتاری، گفتاری، شنیداری و خواندن خود را به زبان انگلیسی به سطح بالایی برسانند. این امتحان باعث می‌ شود که دانشگاه‌ های آمریکا از سطح بالای شما در این زبان مطمئن شوند.
rsz toefl logo min

 

قوانین گرامری تافل

اگر در گرامر انگلیسی مهارت کافی نداشته باشید، نمی توانید در یادگیری زبان پیشرفت کنید. باید روی بهبود فهم گرامری خود تمرکز کنید اما اگر فهم و درک شما از گرامر معمولی باشد، نمی توانید به نمره عالی در تافل دست یابید.

در این قسمت باید این نکته را به خاطر داشته باشید که یادگیری گرامر در یک الی دو روز امکان پذیر نیست. بلکه باید کل ۲۴ ساعت روز خود را برای افزایش دانش گرامر اختصاص دهید. باید روی گرامر کار کنید تا بتوانید به مهارت بالایی در آن دست پیدا کنید. در این قسمت قوانین پایه اما بسیار مهم قوانین گرامر را برای شما لیست کرده ایم که به کیفیت بهتر امتحان تافل کمک خواهد کرد.

۱-استفاده از حرف تعریف

استفاده از حرف تعریف “The” برای افرادی که انگلیسی زبان نیستند، بسیار گیج کننده است. همچنین زمانی که نتوانید یک حرف چنین ساده ای را در یک جمله به درستی هنگام صحبت کردن یا نوشتن به کار ببرید، خجالت می کشید. این وضعیت زمانی بدتر می‌ شود که حین صحبت کردن در مورد استفاده صحیح از “The” شک کنید.

کلمه ای که هم اکنون یک بار در جمله استفاده کرده اید، نباید قبل از آن حرف The آمده باشد اما بعد از آن هر چند بار که این کلمه را تکرار کردید، باید دوباره از این حرف ها قبل از آن لغت استفاده کنید. مثلاً به جمله زیر دقت کنید:

“I saw a beggar asking for money. It was surprising for me to see people were shouting at the beggar who was looking shabby and dirty.”

این یک مثال کاملاً واضح است که در آن حرف “The” زمانی استفاده شد که کلمه “beggar” در جمله تکرار شده است.

حرف “The” همچنین قبل از این چنین کلماتی (اسم ها) استفاده می شود که هم اکنون آن ها را می شناسیم. مثلاً زمانی که در مورد یک شخص، مکان یا چیزی که در موردش صحبت می کنیم، آگاهی داشته باشیم، بهترین حالت این است که قبل از آن از “The” استفاده کنیم.

به این مثال توجه کنید:

“The man we saw in the market yesterday is my neighbor.”

اهمیت زبان انگلیسی برای مهاجرت

در این مثال این گونه به نظر می رسد که این شخص برای فردی که در موردش صحبت می کند، کاملاً شناخته شده است و شنونده هم او را می شناسند. به همین دلیل حرف تعریف “The” قبل از کلمه man استفاده شده است.

۲-استفاده از ضمایر انعکاسی

باید از ضمایر انعکاسی مثل myself, yourself, themeselves, herself, himself و itself به شکل صحیح استفاده کنید و حتماً این ضمایر را در تافل به خاطر بسپارید. استفاده از ضمایر انعکاسی برای تاکید روی کلمه است. باید از این ضمایر برای نشان دادن نتیجه یک فعالیت انجام شده در مورد یک موضوع که فاعل و انجام دهنده یک کار است، استفاده کنید.

مثلاً به این جمله دقت کنید:

“I myself went to The New York to meet him.”

در این جمله ضمیر “myself” برای تاکید کردن روی عبارت مورد نظر آورده شده است.

در جمله “You don’t underestimate yourself.”، ضمیر yourself مفعول فاعل است و you فاعل دریافت کننده اقدام است.

۳-استفاده از شکل صحیح فعل

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که هنگام آزمون تافل انجام می شود، استفاده نامناسب از فعل ها در یک جمله است. فعل مهم ترین بخش یک جمله است زیرا در مورد اقدام انجام شده در جمله صحبت می‌ کند. یک اشتباه در استفاده از فعل می تواند روی نمره شما تاثیر گذار باشد و شانس نمره بالا را از شما بگیرد. پس حتما مطمئن شوید که به اندازه کافی توانایی استفاده از شکل صحیح فعل ها در یک جمله هنگام صحبت کردن یا نوشتن را دارید.

مثلا در جمله”I have had tea.” ، استفاده از Had، شکل سوم فعل است که از شکل اول have به دست آمده است. ‘Have’ در این جمله به شکل ‘زمان حال کامل ‘ آمده است.

در جمله”I took tea.” ، کلمه ‘Took’ شکل دوم فعل take است. شکل دوم فعل به معنای فعالیتی است که در گذشته انجام شده است. اگر فعل took را با take جایگزین کنیم، معنی به طور کامل تغییر می‌ کند.

استفاده از take در “I take tea” به معنای عملی است که به دفعات منظم رخ می دهد. در حالی که فعل take در “I am taking tea” به معنای عملی است که در زمان حال اتفاق می‌ افتد و ادامه دار است.

اگر از شکل های صحیح فعل استفاده نکنید احتمالاً اشتباهات زیادی را مرتکب می شوید که باعث نمره منفی شما می شود پس حتما از استفاده صحیح از فعل اطمینان حاصل کنید.

آزمون تافل

۴-استفاده صحیح از قید ها

قید کلمه‌ ای است که اطلاعات بیشتری در مورد فعل، صفت یا دیگر قیدها در اختیار شما قرار می دهد. همان طور که باید فعل را به شکل صحیح هنگام صحبت و نوشتن استفاده کنید، درمورد قید هم باید همین موضوع را رعایت کنید. مثلاً در جمله”He is a very intelligent boy.”، کلمه very صفت intelligent را پررنگ و مهم تر نشان می دهد و در این جا یک قید محسوب می شود.

در جمله”He read the chapter quickly.”، کلمه quickly در مورد فعل read اطلاعاتی را می دهد و به شما می گوید که چگونه باید این فعل را بخوانید. استفاده صحیح از قید ها در یک جمله باعث نمره خوب در امتحان تافل می شود، زیرا این امتحان در مورد استفاده صحیح از گرامر هم هست . پس باید سوالات گرامری را تا جایی که می توانید تمرین کنید و مهارت خود را افزایش دهید.

۵-استفاده از صفت ها

صفت ها جزء ضروری در یک جمله هستند. استفاده صحیح از آن ها به نمره بالاتر از حد استاندارد تافل کمک می کند. اگر هنگام استفاده از صفت دچار سردرگمی شدید و اشتباهات زیادی کردید، باید تمرین خود را افزایش دهید. باید در استفاده از صفت های مثبت و مقایسه ای و تفضیلی در یک جمله اطلاعات خوبی داشته باشید. مثلاً در جمله”I am a smart man”-، کلمه smart یک صفت با درجه مثبت است.

در جمله “I am smarter than you.” کلمه smarter صفتی است که برای مقایسه به کار می رود و استفاده از than این موضوع را تایید می کند. صفت های مقایسه ای برای مقایسه بین دو فرد، مکان یا دو چیز به کار می روند.

در جمله”I am the smartest of all people present in the meeting.”، کلمه smartest یک صفت تفضیلی است.

البته مجبور نیستید که همه قوانین را به یاد بسپارید. مهم ترین نکته این است که در مورد جمله بندی ها و چگونگی و استفاده ی کاربردی از آن ها اطلاعات داشته باشید .

۶-هماهنگی در یک جمله

هنگامی که حین صحبت کردن یا نوشتن، یک جمله می‌ سازید، باید در استفاده از زمان های مختلف کاملا هماهنگ عمل کنید. باید در ساختاربندی جمله مهارت داشته باشید. یاد بگیرید که چگونه در خواننده یا شنونده تاثیر خوبی ایجاد کنید. با یادگیری ایجاد هماهنگی در استفاده از زمان های مختلف در یک جمله طولانی، تاثیر گذاری خود را افزایش می دهید .

مثلا جمله”I never knew that I will not be able to achieve this target” هماهنگی کم تری از “I never knew” در زمان گذشته دارد، در حالی که “I will not be able to achieve this target” به زمان حال است. این جمله اشتباه است، زیرا قوانین گرامر به طور صحیح در آن به کار نرفته است.

جمله “I never knew that I would not be able to achieve this target” صحیح است و ساختار و هماهنگی صحیح در کل جمله به کار رفته است .

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

مطالب مشابه با آنچه مطالعه کردید

نظرات شما درباره این مطلب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازگشت
مشاوره در واتساپ
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام