گرامر افعال وجهی

آموزش گرامر مخفف کردن و منفی کردن افعال ویژه وجهی

آیا با مخفف کردن و منفی کردن افعال ویژه وجهی در زبان انگلیسی آشنا هستید؟ آیا با نحوه استفاده و کاربرد آن‌ها در گرامر زبان انگلیسی آشنا هستید؟ ما در این بخش از سایت آموزشی انگلیش بای رز قصد داریم تا شما را با مخفف کردن و منفی کردن افعال ویژه وجهی در زبان انگلیسی و نحوه کاربرد آن‌ها در جملات آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

مخفف کردن و منفی کردن افعال ویژه وجهی

گرامر افعال وجهی یا ویژه در زبان انگلیسی، به افعالی گفته می‌شود که به فعل اصلی کمک می‌کنند و برای بیان توانایی‌ها، اجازه، تقاضاها، پیشنهادها، توصیه‌‌ها و … استفاده خواهند شد. به این افعال، افعال ناقص یا وجهی نیز گفته می‌شود. این افعال همیشه به شکل ساده می‌آیند و در زمان‌های مختلف s,es, یا do و does نخواهند گرفت.

منفی کردن افعال ویژه وجهی معمولا در مکالمات روزمره به صورت مخفف استفاده می‌شود، که ترتیب مخفف شدن آن‌ها به صورت زیر می‌باشد:

  1. افعال be, had, have, would, will, shall, should به صورت مثبت مخفف خواهند شد.
  2. سه فعل would, should had در حالت مثبت به طور مشابه مخفف شده و ادغام خواهند شد. به این معنی که اگر با فاعل ضمیری مخفف شوند همگی به صورت (d) تبدیل خواهند شد. برای درک بهتر این مطلب به مثال‌های زیر توجه کنید:

you’d seen it (= I had seen it.)

او را دیده ام.

I’d go (= I should or would go.)

من بایستی بروم.

  1. همه افعال ویژه وجهی به نوعی صورت مخفف خواهند گرفت.

به طور مثال:

.I am here

من اینجا هستم.

 

.We’ve seen it

ما آن را دیدیم.

.They’ll go

آن‌ها خواهند رفت.

  1. افعال ویژه وجهی درصورت مثبت، در آخر جمله مخفف نخواهند شد، چرا که حامل تكيه قوى (prinary stress) خواهند بود.

مثال:

I am not Spanish but he is

من اسپانیایی نیستم ولی او هست.

برای منفی کردن افعال وجهی نیازی نیست که به آنها فعل کمکی اضافه کنیم، فقط لازم است بعد از این فعل از not استفاده کنیم. ممکن است نشانه منفی not پس از تمام افعال ویژه به شکل مخفف تبدیل شود و با فعل قبل از خود ادغام شود، به غیر از صورت اول شخص مفرد فعل to be ( آموزش افعال to be) یعنی شکل am که با نشانه منفی ادغام نخواهد شد.

مثال:

.I am not your employee

من کارمند شما نیستم.

.We hadn’t any money

ما هیچ پولی نداشتیم.

.She doesn’t like chicken

او مرغ دوست ندارد.

.She can’t sleep

   او نمی‌تواند بخوابد.

.She doesn’t read

او نخواند.

 

به طور خلاصه

در این مقاله از بخش آموزش گرامر زبان انگلیسی سایت انگلیش بای رز به آموزش مخفف کردن و منفی کردن افعال ویژه وجهی در زبان انگلیسی و کاربردها و نحوه کاربرد آن‌ها پرداخته و سعی بر آن داشتیم تا با مثال‌های متنوع شما را با قواعد دستوری بکار بردن این بخش در کلمات در زبان انگلیسی به طور خلاصه آشنا کنیم. ارائه بهترین پکیج های آموزش لغات زبان انگلیسی برای قبولی در آزمون‌های بین المللی از طریق صفحه فروشگاه سایت انگلیش بای رز می‌باشد.

 

1 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

مطالب مشابه با آنچه مطالعه کردید

نظرات شما درباره این مطلب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازگشت
مشاوره در واتساپ
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام