آشنایی با کاربردهای either و Neither

آموزش گرامر کاربردهای either و neither در زبان انگلیسی

آیا با کاربردهای either و neither در زبان انگلیسی آشنا هستید؟ آیا نحوه استفاده و شکل صحیح آن را در دستور زبان انگلیسی می‌دانید؟ ما در این بخش از سایت آموزشی انگلیش بای رز قصد داریم تا شما را با کاربردهای either و neither در زبان انگلیسی آشنا کرده و به شما شکل صحیح استفاده آن در جملات را آموزش دهیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کاربردهای either و neither

either و neither در زبان انگلیسی هر دو جزء دسته حروف ربط می‌باشند. چندین کاربرد برای این دو کلمه در زبان انگلیسی وجود داشته که از پرکاربردترین و رایج‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • either….or
  • neither….nor

ساختارهای بالا زمانی به کار می‌روند که ما بخواهیم در مورد انتخاب بین دو چیز یا دو احتمال (و گاهی بیشتر از دو چیز یا احتمال) صحبت کنیم.

معنی این کاربرد either و neither در زبان انگلیسی، در ساختار بالا به ترتیب (یا….یا) و (نه….نه) خواهد بود. برای درک بهتر این مطلب به مثال‌های زیر توجه کنید:

.We have to eat either a sandwich or a pizza

ما باید یا ساندویچ بخوریم یا پیتزا.

.She can neither come with us nor stay there alone

او نه می‌تواند با ما بیاید نه می‌تواند تنها آن‌جا بماند.

.We have to live either here or there

ما باید یا این‌جا زندگی کنیم یا آن‌جا.

تفاوت either و neither از لحاظ معنایی به این صورت است که معنی either مثبت خواهد بود و معنی neither منفی می‌باشد. ولی توجه داشته باشید که گاهی می‌توانیم از either در جملات منفی هم استفاده کنیم. در این صورت باید فعل کمکی جمله به شکل منفی شود.

.I can’t play either football or basketball

من نه می‌توانم فوتبال بازی کنم نه بسکتبال.

یکی دیگر از کاربردها رایج دیگر either و neither این می‌باشد که با کاربردهای بالا متفاوت است. در این کاربرد آن‌ها به معنی (هم و نیز) خواهند بود، و هردوی آن‎ها در جملات منفی استفاده خواهند شد.

مثال:

.I do not like bitter coffee

– I do not like bitter coffee either.  (I don’t like either)

من قهوه تلخ دوست ندارم.

  • من هم قهوه تلخ دوست ندارم.

.I am not German

– I’m not German either. (Neither am I)

من آلمانی نیستم.

– من هم آلمانی نیستم.

 

به‌طور خلاصه

در این مقاله از بخش آموزش گرامر زبان انگلیسی در سایت انگلیش بای رز، به بررسی کاربردهای either و neither در زبان انگلیسی پرداخته و شما را با حالت‌ها و کاربردهای مختلف آن آشنا کردیم. تمامی حالات کاربردهای either و neither در زبان انگلیسی را با چند مثال آموزش داده و سعی برآن داشتیم تا به ساده ترین حالت، مفهمومی‌ترین تدریس را ارائه دهیم. لازم به ذکر است شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت englishbyrose.com مرجع کاملی از آموزش گرامر، لغات، اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی و … را برای آشنایی بیشتر خود با زبان انگلیسی و همچنین آماده‌سازی برای آزمون‌های تخصصی زبان استفاده کنید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

مطالب مشابه با آنچه مطالعه کردید

نظرات شما درباره این مطلب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازگشت
مشاوره در واتساپ
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام