افعال عبارتی

گرامر افعال عبارتی در زبان انگلیسی

آیا افعال عبارتی در گرامر زبان انگلیسی را می‌شناسید؟ آیا با نحوه‌ی استفاده آن در جملات آشنایی دارید؟ ما در این بخش از سایت آموزشی انگلیش بای رز قصد داریم تا شما را با افعال عبارتی در زبان انگلیسی، ساختار گرامری آن و نحوه‌ی کاربرد آن در جملات، آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

افعال عبارتی در زبان انگلیسی

افعال عبارتی (Phrasal verbs) در زبان انگلیسی به افعالی گفته می‌شود که از ترکیب فعل(آموزش گرامر افعال tobe) با یک حرف اضافه یا قید ساخته خواهد شد و معنای این افعال غالبا بسیار متفات با فعل اصلی خواهد بود.

معمولا افراد بومی از افعال عبارتی در جملات خود بیشتر استفاده می‌کنند، پس دانستن عمومی‌ترین آن‌ها باعث ایجاد یک شگفتی در درک مطلب شما خواهد شد!

افعال عبارتی

افعال عبارتی درست مثل یک راه میانبر هستند که به کمک استفاده از آن می‌توان صحبت‌های پیچیده را به جای جملات طولانی، در چند کلمه یه راحتی و مختصر بیان کرد.

همچنین آن‌ها غیر رسمی بوده و عموما در گفتگوهای محاوره‌ای از آن استفاده خواهد شد.

به عنوان مثال ممکن است آتشنشانان برای گفتن خاموش کردن آتش به از فعل extinguish  استفاده کنند، اما در صحبت‌های محاوره‌ای برای بیان کردن همان جمله از put it out   استفاده می‌شود.

بیشتر افعال عبارتی یک مترادف با معنای نزدیک به خود را دارند. البته همانطور که قبلا گفته شد افعال عبارتی معمولا شکل محاوره‌ای تری داشته و معمولا در گفتگوهای روزمره از آن‌ها استفاده خواهد شد.

برای درک بیشتر مطلب به مثال‌های زیر توجه کنید.

*Her wife broke up with her last year

همسرش سال پیش از او جدا شد.                                 

.Her wife ended their relationship last year

همسرش سال پیش رابطه اش را با او قطع کرد.                  

*Life goes on

زندگی جلو می‌رود.                          

.Life continues

زندگی ادامه پیدا می‌کند.                 

ترتیب کلمات در افعال عبارتی

افعال عبارتی یا phrasal verbs از لحاظ ساختار و نوع ترکیب بخش‌ها به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند که عبارتند از:

  • افعال عبارتی تفکیک پذیر
  • افعال عبارتی تفکیک ناپذیر

در دسته اول یعنی افعال عبارتی تفکیک پذیر، ماین امکان وجود دارد که در شکل‌های خاصی از جملات بخش‌های فعل از هم جدا شوند. (اما توجه داشته باشید که این جدا شدن در معنی فعل هیچ تاثیری نخواهد داشت). اما در افعال عبارتی تفکیک ناپذیر هیچگاه بخش‌های از هم جدا نخواهند شد. در واقع به این صورت خواهد بود که این بخش‌ها با هم و در کنار هم یک کلمه کامل را تشکیل خواهند داد، و بخش اضافه شده به فعل (حرف اضافه یا قید) همیشه دقیقا بعد از فعل به کار رفته خواهد شد.

مثال:

*She fell for him

او عاشقش شد (عاشق آن مرد)

.She fell for the man

او عاشق آن مرد شد.

افعال عبارتی

ساختار گرامری افعال عبارتی

ساختار افعال عبارتی در گرامر زبان انگلیسی باید به گونه‌ای باشد که کاملا شبیه به یک فعل جدید باشد. به این دلیل که هیچ قانون یکپارچه‌ای برای مشخص کردن ساختار مفهومی این ترکیب‌ها در نظر گرفته نشده است، معمولا نمی‌توان از روی ترکیب فعل و حرف اضافه معنای فعل را حدس زد، بنابراین توصیه می‌شود که به جای تلاش برای حدس زدن معنای فعل به واژه نامه‌ها مراجعه کنید.

به طور خلاصه

در این مقاله از بخش آموزش گرامر زبان انگلیسی در سایت انگلیش بای رز؛ به بررسی افعال افعال عبارتی پرداخته و شما را با کاربرد و نحوه‌ی استفاده آن در جملات آشنا کردیم. ساختار جمله سازی با افعال افعال عبارتی را با چند مثال ساده آموزش داده و سعی برآن داشتیم تا به ساده‌ترین و مفهمومی‌ترین حالت تدریس را ارائه دهیم.

لازم به ذکر است شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت englishbyrose.com مرجع کاملی از آموزش گرامر، لغات، اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی و … را برای آشنایی بیشتر خود با زبان انگلیسی و همچنین آماده سازی برای آزمون‌های تخصصی زبان استفاده کنید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

مطالب مشابه با آنچه مطالعه کردید

نظرات شما درباره این مطلب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازگشت
مشاوره در واتساپ
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام