تعیین سطح زبان انگلیسی

تعیین سطح زبان و اهمیت آن

آیا دلیل اهمیت تعیین سطح زبان در موسسات و آموزشگاه‎‌های زبان انگلیسی را می‎دانید؟ آیا با انواع مختلف تعیین سطح زبان انگلیسی آشنا هستید؟ ما در این بخش از سایت آموزشی انگلیش بای رز سعی بر آن داریم تا شما را با دلیل اهمیت تعیین سطح زبان در موسسات و آموزشگاه‎‌های زبان انگلیسی آشنا کرده و روش‎های گوناگون تعیین سطح را مورد بررسی قرار خواهیم داد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

دلیل اهمیت تعیین سطح زبان

بسیاری از موسسات زبان، تعیین سطح را جزو شروط ورود به سیستم آموزشی خود دانسته و شما را مجاب به انجام تعیین سطح خواهند کرد.

تعیین سطح زبان انگلیسی

زمانی که شما برای ثبت نام به یک آموزشگاه زبان مراجعه کنید تا بتوانید به آموزش زبان انگلیسی  جهت رسیدن به هدف خودتان بپردازید، در این موقعیت نه شما شناخت کاملی از آن موسسه را دارید و همچنین مسلما آموزشگاه هم از شخص شما اطلاعات کاملی را ندارد.

اما در نظر داشته باشید که اطلاعاتی که یک موسسه زبان معتبر برای ارائه مشاوره دقیق به شما نیاز خواهد داشت، در واقع سطح دانش زبانی شما در سرفصل‎هایی چون گرامر ( دستور زبان) ، دایره لغت (Vocabulary)، مکالمه (Speaking) و درک مطلب شنیداری (Function و Listening) خواهد بود که این اطلاعات به وسیله تعدادی از سوالات و مصاحبه‌ه‎ای که از شخص شما انجام خواهد شد به دست خواهد آمد.

انواع روش‌های تعیین سطح

تعیین سطح زبان معمولا به سه روش انجام می‎‌گیرد:

  • تعیین سطح کتبی

این روش دارای معایب و مزایای خاص خود می‎ باشد. اما در اینجا می‎توان به این مطلب اشاره نمود که یکی از نقاط ضعف این نوع از تعیین سطح، این است که جهت این کار نیاز به رزرو وقت قبلی است که معمولا امکان بر هم زدن برنامه شخصی زبان ‎آموزان در آن بسیار بالا خواهد بود.

باید در نظر داشت این دسته موسسات در برگزاری این آزمون تعیین سطح انعطاف کمی را از خود نشان می‎دهند. همچنین ضعف دیگر این آزمون‎ها تمرکز بیش از اندازه بر روی مفاهیم گرامری است که معمولا برای متقاضی خسته کننده بوده و باعث ضعف او در ادامه آزمون خواهد شد.

البته این سبک از تعیین سطح برای آن دسته از متقاضیانی که گرامر نقطه قوت آن‎ها در زبان انگلیسی است بسیار بهتر و جذاب‎تر بوده و به همین دلیل ترجیح خواهند داد که در این شیوه خود را مورد سنجش قرار دهند.

  • تعیین سطح شفاهی

این روش در حال حاضر در بسیاری از موسسات و آموزشگاه‎های زبان سطح کشور برگزار می‎شود، که زبان آموزان می‎توانند از طریق مراجعه به موسسه مورد نظر و برخورد رو در رو با مشاور و همچنین پاسخ دادن به سوالاتی که معمولا درباره خود آن‎ها و زندگی آن‎ها بوده، در جریان سطح فعلی زبان انگلیسی افراد قرار خواهند گرفت.

لازم به ذکر است این روش، تقریبا شیوه‎ای کامل برای محک زدن سطح زبانی زبان آموزان خواهد بود، اما نمی‎شود از این نکته به راحتی گذشت که استرس مکالمه با یک فرد غریبه، به زبانی که تسلط کافی بر آن ندارید، به اندازه زیادی استرس زا خواهد بود که این استرس به طور قطع در نتیج‌ه‎ای که انتظار آن را خواهید داشت، تاثیر گذار خواهد بود.

تعیین سطح زبان انگلیسی

  • تعیین سطح آنلاین

یکی دیگر از انواع روش‎‌های تعیین سطح و سنجش دانش زبانی، روش تعیین سطح آنلاین است که

می‎توان به جرات گفت جدیدترین شیوه انجام این امر شناخته شده و معرفی شده است.

این روش در بستر اینترنت و فضای آنلاین برگزار شده و برخی از آموزشگاه‎های معتبر زبان انگلیسی به تازگی اقدام به برگزاری این نوع از تعیین سطح زبان کرده‎اند.

در برخی از آموزشگاه‎های معتبر در استفاده از این روش، در ابتدا توانایی Listening زبان آموزان را با پاسخگویی به سوالاتی همرا با فایل‎های صوتی سنجیده و بعد از آن زبان آموزان مشغول پاسخگویی به سوالاتی در موضوعات گرامر ،  Vocabulary و Function خواهند شد.

از مزایایی که این روش دارد این است که نمایش سوالات به نحوی می‎باشد که شخص مورد مصاحبه از تراکم سوالات خسته نخواهد شد. 

به طور خلاصه

در این مقاله از بخش آموزش گرامر زبان انگلیسی سایت انگلیش بای رز، به موضوع دلیل اهمیت تعیین سطح زبان انگلیسی پرداخته و انواع روش‎های تعیین سطح را به همراه توضیحات تکمیلی برای هر بخش به شما معرفی کردیم. شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت englishbyrose.com مرجع کاملی از آموزش گرامر، لغات، اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی و … را برای آشنایی بیشتر خود با زبان انگلیسی و همچنین آماده‌سازی برای آزمون‌های تخصصی زبان استفاده کنید. ارائه بهترین پکیج های آموزش لغات 504 زبان انگلیسی از طریق صفحه فروشگاه سایت انگلیش بای رز می‌باشد.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

مطالب مشابه با آنچه مطالعه کردید

نظرات شما درباره این مطلب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازگشت
مشاوره در واتساپ
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام