بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی

بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان از صفر

یادگیری زبان انگلیسی یکی از اولویت‌ها در زندگی بسیاری از افراد جامعه است. اما یادگیری زبان انگلیسی از صفر برای مبتدیان با چالش‌های بسیاری همراه است. در اختیار داشتن یک کتاب آموزش زبان انگلیسی خوب می‌تواند نقش موثری در فرآیند یادگیری زبان داشته باشد. این کتاب‌ها معمولا شامل درس‌هایی است که مبتدیان می‌توانند برای یادگیری مهارت‌های مختلف زبانی از آن‌ها استفاده کنند. بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان کتابی است که همه مهارت‌های زبانی شامل گرامر، لغت، شنیداری، صحبت کردن و خواندن را در بر می‌گیرد. با توجه به این ویژگی‌ها باید بگوییم کتاب‌های مختلفی در زمینه یادگیری زبان انگلیسی برای مبتدیان وجود دارد که ما در این مقاله به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی

همان طور که اشاره کردیم بهترین کتاب آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان کتابی است که شامل همه مهارت‌های زبانی باشد. همچنین بهتر است کتاب آموزش زبان انگلیسی از صفر که انتخاب می‌کنید یک کتاب معتبر جهانی از منابعی معتبر باشد و طبق آخرین شیوه‌های آموزش زبان تدوین شده باشد. بهترین کتاب‌هایی که در حوزه آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان می‌توان برشمرد عبارتند از:

مطالعه بیشتر: معرفی ۸ تا از بهترین اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی

English for Everyone: Level ۱ Course Book

این کتاب یک کتاب آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان است که شامل مباحث گرامر پایه، واژگان، تلفظ، خواندن، نوشتن و مهارت‌های ارتباطی می‌شود. در این کتاب تلاش شده است با استفاده از روش‌های متنوعی مثل تمرینات تعاملی، صوتی، فلش کارت‌های تصویری و… مهارت‌های زبانی را به زبان آموز آموزش دهند.

در این کتاب برای درک بهتر مفاهیم و گرامرهای انگلیسی از نمودارها، جداول و تصاویر بسیاری استفاده شده است که همین مسئله کتاب را به یک گزینه کاربرپسند تبدیل کرده است. اگرچه این کتاب در آموزشگاه‌های بسیاری به عنوان کتاب آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما می‌توان از آن به عنوان یک کتاب خودآموز هم استفاده کرد. این کتاب دارای فایل صوتی هم هست که برای یادگیری تلفظ بهتر کلمات مورد استفاده قرار می‌گیرد.

New Headway Oxford

«New Headway» یکی دیگر از معروف‌ترین مجموعه‌های آموزشی زبان انگلیسی است که توسط انتشارات Oxford University Press عرضه شده است. این مجموعه شامل چهار سطح مختلف Beginner، Elementary، Intermediate و Advanced برای زبان آموزان با سطوح مختلف مهارت زبانی است که شامل کتاب‌های درسی، کتاب کار، کتاب تلفظ و فایل صوتی می‌شود. مبتدیان می‌توانند با انتخاب کتاب متناسب با سطح آموزشی خود مهارت‌های شنیداری، گفتاری، خواندن و نوشتن را بهبود بخشیده و با استفاده از کتاب کار فعالیت‌های بیشتری برای تمرین و تکرار انجام دهند.

از مهمترین مزایای این کتاب آن است که زبان آموز می‌توانند از روش آموزش گام به گام و انجام تمرینات مختلف به شکل سیستماتیک و مرحله به مرحله مهارت‌های زبانی را تقویت کند.

Basic grammar in use

این کتاب یکی از معروف‌ترین کتاب‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی به شمار می‌رود. این کتاب آموزش زبان انگلیسی از صفر با تمرکز بر یادگیری دستور زبان انگلیسی تألیف شده است که بخش اول آن شامل دستور زبان پایه و بخش دوم نیز شامل دستور زبان پیشرفته می‌شود. در هر درس این کتاب یک موضوع خاص بررسی می‌شود و تمریناتی متناسب با مطالب آموزشی و ارتقاء مهارت‌های زبانی ارائه می‌شود.

مجموعه کتاب‌های Top Notch

این مجموعه کتاب آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان بزرگسال و نوجوانان طراحی و در ۶ سطح از مبتدی تا پیشرفته تهیه شده است. این کتاب با تمرکز بر همه مهارت‌های زبانی شامل موارد آموزشی متنوعی می‌شود. داستان ها، متون آکادمیک، علمی، لغات و عبارات مهمترین مباحث درسی این کتاب به شمار می‌روند.

یکی از ویژگی‌های برجسته کتاب‌های Top Notch، استفاده از روش Communicative Language Teaching است. در این روش، زبان انگلیسی به صورت عملی و در قالب موقعیت‌های واقعی و کاربردی آموزش داده می‌شود که این روش آموزش استفاده از آن برای زبان آموزان در هر سطحی مناسب می‌سازد.

Learn English with Short Stories

مطالعه گرامر زبان انگلیسی برای اکثر افراد خسته کننده و دشوار است. این کتاب داستان محور گرامرهای زبان انگلیسی را در قالب داستان‌های سرگرم کننده بیان می‌کند که با لذت و هیجان زیادی همراه است. در این کتاب ۱۰۰ داستان سرگرم کننده و جذاب برای زبان آموزان سطح مبتدی وجود دارد.

داستان‌های کوتاه انگلیسی موجود در این کتاب به تدریج واژگان کاربردی را به دانسته‌های زبان آموزان اضافه می‌کند. به این ترتیب زبان آموز در فرآیند یادگیری زبان انگلیسی دچار خستگی و دلزدگی نمی‌شود. این کتاب آموزش زبان انگلیسی pdf برای همه زبان آموزان در سطح مبتدی و متوسط انتخابی عالی بوده و می‌توان از این کتاب آموزش زبان انگلیسی برای یادگیری زبان از صفر استفاده کرد.

English Made Easy Volume One

یکی دیگر از بهترین کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان کتاب English Made Easy Volume One است. این کتاب دستور زبان و واژگان مبتدی را برای زبان آموزانی که آموزش زبان انگلیسی را از صفر آغاز کرده‌اند ارائه می‌کند. شیوه آموزش این کتاب ترکیبی از متن و تصویر است که با استفاده از جذابیت‌های بصری ماندگاری این آموزش‌ها را در حافظه بلندمدت زبان آموزان به همراه دارد. روش تصویری استفاده شده در این کتاب مبتنی بر درک کاملی از ساختار زبان و چگونگی یادگیری موفقیت‌آمیز زبان است.

کتاب شامل ۲۰ بخش مختلف می‌شود که در گروه‌های ۵ تایی موضوع‌بندی می‌شود. در پایان هر بخش از کتاب یک داستان سرگرم کننده ارائه شده است که نحوه کاربرد گرامر و دستور زبان انگلیسی را در نگارش متون و مکالمه به تصویر می‌کشد. در پایان هر بخش نیز تمریناتی وجود دارد که برای تقویت مهارت‌های زبانی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ESL Beginner Premium Edition with e-flashcards

یکی دیگر از کتاب‌های خوب موجود در فهرست کتاب آموزش زبان انگلیسی برای مبتدیان ESL Beginner Premium Edition with e-flashcards است. این کتاب زبان آموزان را با اصول اولیه گرامر انگلیسی آشنا می‌سازد و او را برای قرار گرفتن در سطح‌های بعدی آماده می‌کند. در کتاب از مثال‌های کاربردی متناسب با زندگی روزمره استفاده شده است و هیچ خبری از قوانین پیچیده گرامری نیست.

در این کتاب سعی شده است که با بخش‌بندی مناسب نکات دستور زبانی مهم شامل واژگان، حروف اضافه، افعال نامنظم و… زبان آموز تنها با آن بخشی از آموزش‌های زبانی همراه شود که برای سطح زبانی او مناسب است. ضمن این که به مهارت‌های نوشتاری و گفتاری نیز اهمیت داده شده و فصل‌بندی کتاب به گونه‌ای است که زبان آموز بتواند همه مهارت‌های زبانی را تقویت کند.

مجموعه کتاب‌های فور کورنرز (Four corners)

این کتاب‌ها برای آموزش مهارت‌های زبانی از مبتدی تا پیشرفته طراحی شده اند. برای کسانی که دوست دارند زبان انگلیسی را از صفر شروع کنند استفاده از این کتاب گزینه خوبی به شمار می‌رود. این مجموعه کتاب‌ها توسط دانشگاه کمبریج منتشر شده است و روی تقویت مهارت‌های زبانی از کودک تا بزرگسال تمرکز دارد. این کتاب آموزش زبان انگلیسی pdf دارای فایل صوتی، ویدیویی و نرم افزای است و شرایط آموزش زبان انگلیسی در هر موقعیتی برای زبان آموز فراهم می‌کند.

جمع‌بندی

کتاب‌هایی که در این مقاله به عنوان بهترین کتاب برای آموزش زبان مبتدیان معرفی شده است از جمله کتاب‌های معتبری هستند که هم در آموزشگاه‌های زبان انگلیسی در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند و هم زبان آموز می‌تواند متناسب با نیاز خود آن‌ها را به عنوان منابع خودآموز زبان انگلیسی استفاده کند. همه این کتاب‌ها به شکلی تدوین شده‌اند که همه مهارت‌های زبانی شامل مهارت‌های گفتاری، نوشتاری، خواندن و درک مطلب را تقویت کرده و به زبان آموز کمک کند تا زبان انگلیسی را از صفر و در سطح مبتدی با روش‌های علمی و معتبر آموخته و سطح زبانی خود را بهبود بخشد.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

مطالب مشابه با آنچه مطالعه کردید

نظرات شما درباره این مطلب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازگشت
مشاوره در واتساپ
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام