گرامر until

آشنایی با کاربرد‎های Unless در زبان انگلیسی

آیا با کاربرد unless در زبان انگلیسی آشنا هستید؟ می‌دانید چه زمانی باید از عبارت unless در جملات انگلیسی استفاده کنید؟ ما در این بخش از آموزشی سایت انگلیش بای رز قصد داریم تا شما را با نحوه کاربرد unless در زبان انگلیسی آشنا کنیم. تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

کاربرد unless در زبان انگلیسی

گاهی ممکن است استفاده از unless به جای if در جملات شرطی کمی برای زبان آموزان گیج کننده باشد.

حرف ربط unless به معنی مگر یا except if می‌باشد که برای یادگیری بهتر و دقیق‌تر کاربرد  unless  در زبان انگلیسی بهتر است بدانید که دو عبارت یا جمله‌واره رو به هم وصل خواهد کرد. یکی از عبارات، جمله‌واره‌ی وابسته (subordinate clause، که unless را شامل می‌شود) و دیگری جمله‌واره‌‌ی اصلی یا (main clause) است.

در بعضی از جملات شرطی به جای if از unless به کار می‌رود. Unless به معنی if not است. در نتیجه این امکان وجود خواهد داشت که بدون هیچ تغییری در جمله، هم از unless استفاده کرد و هم از  if not.

بررسی تفاوت‌های if و whether در زبان انگلیسی

 زبان آموزان باید به این نکته توجه داشته باشند که از کلمه‌ی unless در مورد چیزی که اتفاق نیفتاده است یا چیزی که در صحت آن تردید وجود دارد، استفاده نخواهد شد. بنابراین در این موارد می‌توان از عبارت if … not استفاده کرد.

معنی و معادل unless

حرف ربط unless با if … not یک معنی مشترک دارند، که در واقع  معادل فارسی آن‌ها، مگر (Except if) یا (اگر + مضمون‌ منفی) می‌باشد. به این معنی که می‌توان به جای unless از if استفاده کرد و فعل را هم منفی کرد.

مثال:

I will go for a walk unless it’s cold

در صورتی که هوا سرد نباشد به پیاده‌روی خواهم رفت.

I can not go home unless I have finished my work

من نمی‌توانم به خانه بروم مگر اینکه کارم تمام شود.

Unless you have a ticket, You can not board a plane

درصورتی که بلیط نداشته باشی نمی‌توانی سوار هواپیما شوی.

نکات مهم درباره کاربرد unless در زبان انگلیسی

  • هیچگاه بعد از unless از will یا would استفاده نمی‌شود.
  • قبل از unless از کاما استفاده نمی‌شود.

گرامر زمان آینده در زبان انگلیسی

در نظر داشته باشید که از حرف ربط unless نمی‌توان برای بیان واضحاتی که اتفاق افتاده استفاده کرد، یعنی در واقع نباید unless رو جایگزین همیشگی برای if…not  دانست.

به‌طور خلاصه

در این مقاله از بخش آموزش گرامر زبان انگلیسی در سایت انگلیش بای رز، به بررسی کاربرد unless در زبان انگلیسی پرداخته و شما را با حالت‌ها و کاربردهای مختلف آن آشنا کردیم. تمامی حالات کاربرد unless در زبان انگلیسی را با چند مثال آموزش داده و سعی برآن داشتیم تا به ساده ترین حالت، مفهمومی‌ترین تدریس را ارائه دهیم.

لازم به ذکر است شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت englishbyrose.com مرجع کاملی از آموزش گرامر، لغات، اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی و … را برای آشنایی بیشتر خود با زبان انگلیسی و همچنین آماده‌سازی برای آزمون‌های تخصصی زبان استفاده کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

مطالب مشابه با آنچه مطالعه کردید

نظرات شما درباره این مطلب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازگشت
مشاوره در واتساپ
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام