کتاب 504 واژه

معرفی کتاب 504 واژه

⭐️ دانلود پکیج 504 واژه زبان انگلیسی ⭐️
کلیک کنید ☝️

تا كنون از چه روش‌هايي براي يادگيري واژگان زبان انگليسي استفاده کرده‌اید؟ آیا درباره کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی شنیده‌اید؟ اهمیتی ندارد که از کلاس‌های حضوری یا آموزش آنلاین زبان برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده می‌کنید. در هر صورت به کتاب 504 واژه ضروری نیاز خواهید داشت. با استفاده از این کتاب می‌توانید 504 عدد از پرکاربردترین و مهم‌ترین واژگان زبان انگلیسی را به راحتی به خاطر بسپارید. با ما همراه شوید.

اهمیت یادگیری لغات برای یادگیری زبان‌های خارجی

همانطور که می‌دانید، هنگام یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری، باید برای یادگیری دو مبحث به صورت موازی زمان صرف کنید: یادگیری گرامر و لغات. با یادگیری کامل این دو مبحث می‌توانید به راحتی به زبان مقصد صحبت کرده و دیگر مکالمات را متوجه شوید. در این مقاله می‌خواهیم به بررسی اهمیت یادگیری لغات و همچنین راه‌های موجود برای تسریع روند یادگیری بپردازیم. یادگیری لغات یکی از مهم‌ترین بخش‌های یادگیری هر زبانی است. هر چه لغات بیش‌تری بلد باشید، می‌توانید با راحتی بیش‌تری صحبت کرده و مکالمات بیش‌تری را متوجه شوید.

بسیاری از زبان آموزان بخش بزرگی از توجه خود را معطوف یادگیری لغات زبان انگلیسی می‌کنند تا بتوانند بهتر و راحت‌تر صحبت کنند. اما بهترین روش‌ها و منابع برای یادگیری لغات زبان انگلیسی چیست؟ چگونه می‌توانیم پرکاربردترین و اساسی‌ترین لغات را که در مکالمات روزمره استفاده می‌شوند یاد بگیریم؟ پاسخ ما به شما استفاده از کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی است.

کتاب 504 واژه

کتاب 504 واژه ضروری چیست

کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی یا همان 504 Absolutely Essential Words کتابی عالی برای آموزش لغات زبان انگلیسی است. این کتاب همانطور که از نامش پیداست، 504 عدد از پرکاربردترین و ضروری‌ترین لغات زبان انگلیسی را بیان می‌کند. کتاب 504 واژه ضروری انگلیسی (یا به اختصار کتاب 504) یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های آموزشی که در آموزش آنلاین زبان انگلیسی در زمینه آموزش لغات است که بسیاری از زبان آموزان از آن استفاده می‌کنند. در این کتاب 42 درس مجزا قرار داده شده است که در هر درس به آموزش 12 واژه جدید پرداخته می‌شود. این کتاب یکی از بهترین منابع برای آزمون‌های زبان انگلیسی مانند آزمون آیلتس یا کنکورهای کارشناسی و کارشناسی ارشد است. کتاب 504 توسط Murray Bromberg، Julius Liebb، و Arthur Traiger نوشته شده است و اصالتاً توسط انتشارات BARRON’S منتشر شده است.

ساختار کتاب 504 واژه ضروری به چه صورت است

ساختار کتاب به این صورت است که در مقابل هر کلمه تلفظ و معانی مختلف آن نوشته شده، و در ادامه برای هر کلمه دو تا سه جمله به عنوان مثال آورده شده است. در پایان هر درس نیز پاراگرافی کوتاه با عنوان Words in Use آورده شده است که در آن از تمام کلمات استفاده شده است. پس از آن نیز بخشی کوتاه برای تمرین واژه‌های آموزش داده شده آورده شده است. همچنین، در انتهای هر درس بخشی به نام Spotlight On وجود دارد که در آن تایخچه لغات بررسی می‌شود. علاوه بر این، پس از هر درس بخشی دیگر به نام Picture It  را مشاهده خواهید کرد که در آن از شما خواسته می‌شود كه كلمات مربوط به هر تصوير را به يادآوريد.

 در كتاب 504 پس از گذراندن هر 6 درس، با بخشی به نام Word Review مواجه خواهید شد که می‌توانید با استفاده از آن واژگان شش درس گذشته را مرور کنید.

انواع تمرین‌های موجود در کتاب 504 واژه

همانطور که گفتیم پس از هر درس تمرین‌های مختلفی به شما داده مي‌شود که با انجام آن‌ها می‌توانید کلمات آموزش داده شده را بهتر به خاطر بسپارید. انواع تمرین‌هایی که در این کتاب با آن‌ها مواجه خواهید شد عبارت است از:

  • تمرین تصویری

در بخش تمرین تصویری، تصاویری در اختیار شما قرار داده می‌شود. شما باید از 12 کلمه‌ای که در درس مورد نظر یادگرفته‌اید استفاده کرده و کلمات مربوط به هر تصویر را پیدا کنید.

تمرین جاهای خالی

در این تمرین 12 جمله به شما داده می‌شود. شما باید بر اساس معنا و مفهوم جملات، جای خالی داده شده را با کلماتی که در درس به آن‌ها پرداخته شد پر کنید.

تمرین Word Detective

در این بخش به شما 12 عبارت مختلف داده می‌شود. شما باید با توجه به 12 کلمه‌ای که در درس پیشین یادگرفته‌اید، کلمات مربوط به هر عبارت را در جلوی آن یادداشت کنید.

تمرین جمله‌سازی و خلاقیت

در این تمرین شما باید از خلاقیت خود استفاده کنید و با کلماتی که به تازگی یادگرفته‌اید جمله بسازید. ممکن است گرامر مربوط به استفاده از کلمه موردنظر در جمله خود را ندانید. اما می‌توانید با جستجویی ساده در اینترنت یا دیکشنری، جملات مشابه را یافته و گرامر مربوطه را نیز یاد بگیرید.

کتاب 504 واژه

تمرین مترادف‌یابی

در این تمرین چندین گزینه مختلف به شما داده می‌شود. شما باید با توجه به 12 کلمه‌ای که به تازگی یادگرفته‌اید، مترداف هر گزینه را در جلوی آن یادداشت کنید.

تمرین انتخاب کلمه درست

در این تمرین 12 جمله مختلف با جاهای خالی به شما داده می‌شود. تفاوت این تمرین با تمرین جاهای خالی در این است که در مقابل هر جمله دو عدد از کلمه‌های تدریس شده نیز نوشته می‌شود. شما بايد از ميان دو كلمه نوشته شده در مقابل هر جمله، ‌مناسب‌ترين گزينه را انتخاب كرده و در جاي خالي يادداشت كنيد.

تمرين وصل كردن

در اين تمرين دو ستون مجزا،‌ هر يك حاوي 12 كلمه يا عبارت در مقابل شما قرار خواهد گرفت. يكي از اين ستون‌ها شامل كلمات درس پیشین، و دیگری شامل عبارات و کلمات مختلف و گوناگون است. شما باید از هر ستون، دو کلمه‌ای که بیش‌ترین شباهت را بهم دارند به یکدیگر متصل کنید.

تمرین درست و غلط

در این تمرین به شما جملاتی داده می‌شود که در هر جمله از یکی از کلمات آموزش داده شده استفاده شده است. اما همه کلمات به درستی به کار نرفته‌اند. شما باید در مقابل جملاتی به صورت صحیح از کلمه استفاده کرده‌اند عبارت TRUE و در مقابل جملات غلط عبارت FALSE را یادداشت کنید.

تمرین متضادها

در این تمرین کلمه یا عبارت‌های گوناگونی در اختیار شما قرار خواهد گرفت. شما باید از میان گزینه‌های داده شده، متضاد هر یک از 12 کلمه آموزش داده شده از درس پیشین را انتخاب کنید.

کتاب 504 واژه ضروری چگونه به یادگیری شما کمک خواهد کرد

همانطور که خواندید، کتاب 504 یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های آموزش لغات زبان انگلیسی است. در این کتاب می‌توانید 504 واژه ضروری برای مکالمات روزمره را یاد بگیرید. اما چه چیزی موجب محبوبیت این کتاب در سرتاسر جهان شده است؟ کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی چگونه به شما کمک خواهد کرد؟ یکی از ویژگی‌های شاخص و برجسته این کتاب استفاده از جملات و مثال‌هاي فراوان براي درك معاني واژگان است. در واقع یکی از بهترین روش‌هاي يادگيري كلمات و عبارات در زبان‌هاي خارجي، جمله‌بندي و مطالعه جملات مختلف است. چنين چيزي به درستي در كتاب 504 انجام شده است.

با وجود چندين جمله برای هر کلمه‌ و همچنين استفاده کلمات در متن، مي‌توانيد واژگان ارائه شده را به راحتی یاد بگیرید. دومین نکته‌ای که موجب محبوبیت این کتاب شده است، وجود تمرین‌های بسیار موثر است. تمرین کردن یکی از اصولی‌ترین کارها برای یادگیری هر مبحثی است. در کتاب 504 با انواع تمرین‌های گوناگون مواجه خواهید شد که می‌توانند در نهایت به شما برای به خاطر سپردن کلمات کمک کنند.

کتاب 504 واژه

 

کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی برای چه سطوحی مناسب است

حال که درباره کاربرد و فواید کتاب 504 صحبت کردیم، ممکن است از خود بپرسید که این کتاب برای چه سطوحی مناسب است؟ پاسخ این است که کتاب 504 کتابی عالی برای سطوح متوسط و بالا است. در این سطوح زبان آموزان به درک مناسبی از زبان و نحوه استفاده از آن در مکالمات روزمره خود رسیده‌اند. همچنین، در سطوح متوسط، زبان آموزان کلمات و واژگان پایه برای شروع یادگیری را به خوبی می‌دانند. به همین دلیل استفاده از کتاب 504 از سطوح متوسط به بالا توصیه می‌شود.

آيا مي‌توانيم از كتاب 504 به عنوان منبع آيلتس و تافل استفاده كنيم

بسياري از زبان آموزان، يادگيري زبان انگلیسی را با هدف شركت در آزمون‌هايي مانند آيلتس يا آزمون تافل(آشنایی با نحوه ثبت نام در آزمون تافل) براي مهاجرت آغاز می‌کنند. منابع بسیار زیادی به منظور مطالعه برای اینگونه آزمون‌ها وجود دارد. کتاب 504 واژه ضروری نیز گاهاً به عنوان منبعی مناسب و کلیدی برای شرکت در آزمون‌های تافل و آیلتس پیشنهاد می‌شود. اما اگر متقاضی شرکت در این آزمون‌ها هستید، توصیه ما به شما استفاده از منابع مختص با این آزمون‌ها است. کتاب 504 کتابی عالی در زمینه آموزش کلمات ضروری زبان انگلیسی است. اما شاید بهترین گزینه برای آمادگی برای اینگونه آزمون‌ها نباشد. می‌توانید همزمان با استفاده کردن از منابع مخصوص، از کتاب 504 نیز استفاده کنید.

به طور خلاصه

همانطور که در انگلیش بای رز خواندید، کتاب 504 واژه ضروری زبان انگلیسی یا 504 Absolutely Essential Words یکی از بهترین و محبوب‌ترین کتاب‌های ارائه شده در زمینه آموزش لغات زبان انگلیسی است. این کتاب در غالب 42 درس ارائه شده است که در هر درس 12 کلمه کاربردی در زبان انگلیسی آموزش داده مي‌شود. براي آموزش هر كلمه،‌ علاوه بر ارائه معناي مختلف،‌ چندين جمله نيز ارائه می‌شود. علاوه بر این، در انتهای هر درس تمرینات متعددی نیز برای زبان آموز قرار داده شده ‌است. با استفاده از کتاب 504 می‌توانيد به راحتي براي آزمون‌هاي مختلف از جمله كنكور آماده شويد.

3 1 رای
امتیازدهی به مقاله

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

مطالب مشابه با آنچه مطالعه کردید

نظرات شما درباره این مطلب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازگشت
مشاوره در واتساپ
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام