یادگیری گرامر

نکات طلایی در خصوص یادگیری گرامر

زبان انگلیسی یکی از مهارت‌هایی است که در جامعه‌ی امروز هر فرد نیاز به یادگیری آن دارد. اگر کسی به صورت صحیح این زبان را بیاموزد و تسلط کافی بر روی تمامی بخش‌های آن داشته باشد، بی شک تاثیر مثبت آن را در زندگی خود خواهد دید. همان‌طور که می‌دانید زبان انگلیسی از چهار بخش Speaking, Reading, listening و Writing تشکیل شده است. برای تسلط بر روی دو بخش Speaking و Writing نیاز به دانستن گرامرهای زبان مورد نظر است. در رابطه با یادگیری گرامر هرشخصی نظر متفاوتی دارد. حتما تا به حال افرادی را دیده‌اید که در صحبت کردن به زبان انگلیسی بسیار ماهراند اما از گرامر آن طور که باید سر در نمی‌آورند. حقیقت این است که اگر شما قصد شرکت در آزمونی مانند آزمون آیلتس را داشته باشید، بی‌شک یادگیری گرامر برایتان ضروری خواهد بود.

یادگیری زبان خارجی چه تاثیری بر روی زندگی افراد خواهد داشت؟

پیش از آنکه نکات مهمی را در رابطه با یاد گرفتن گرامر زبان خارجی بیان کنیم، ابتدا بهتر است بدانیم که اصلا یادگیری یک زبان خارجی چه تاثیراتی در زندگی افراد دارد؟ چرا برخی تلاش کرده و هزینه‌های زیادی را صرف می‌کنند تا حتما زبانی مانند انگلیسی را بیاموزند؟ در زیر به چند نمونه از پاسخ‌هایی که می‌توان به سوالات قبل داد اشاره کرده‌ایم.

1.  افزایش سلامت ذهن

 مقالات متعددی وجود دارد که ثمره پژوهش‌های صورت گرفته بر روی مغز انسان بوده و نشان ‌دهنده آن است کسانی که اقدام به یادگیری یک زبان دیگر در زندگی خود کرده‌اند کمتر دچار عارضه‌هایی همچون حواس‌پرتی و آلزایمر شده‌اند. همچنین این افراد نه تنها از عارضه‌های نام برده شده در امان بوده‌اند بلکه از مزایایی همچون بهبود مهارت شنوایی و تمرکز بیشتر هم برخوردار شدند.

2.  افزایش فرصت‌های شغلی

 در دنیای امروز با وجود شرکت‌هایی که به صورت بین المللی حرفه‌ی خود را در پیش ‌گرفته‌اند و فعالیت جهانی دارند، داشتن کارکنانی که به زبان‌هایی به جز زبان مادری خود تسلط کافی داشته باشند برای این شرکت‌ها امری به شدت حائز اهمیت است. تسلط داشتن در یک زبان خارجی امروزه ویژگی به شمار می‌رود که می‌تواند شما را نسبت به دیگر متقاضیان و کاندیدها برای یک شغل پردرآمد نزد کارفرما یا مصاحبه‌کننده متمایز جلوه دهد.

گرامر 1

 

3.   دوستی و معاشرت

 داشتن تسلط کافی در یک زبان دیگر به شما کمک می‌کند تا بتوانید با دیگر افراد در نقاط مختلف جهان ارتباط برقرار کنید و با آن‌ها یک رابطه دوستی داشته باشید. این موضوع با شروع صحبت‌ها و بحث‌های جالب و هیجان انگیزی نظیر آشنایی با فرهنگ‌ها و آداب و رسوم مختلف می‌باشد؛ همچنین داشتن مکالمات مداوم می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی یادگیری گرامر زبان مورد نظر بر روی شما داشته باشد.

4.  سفر به نقاط مختلف جهان

 یکی از فوق العاده‌ترین تجربه‌ها معاشرت با افراد گوناگون و بومی یک منطقه به واسطه زبانی دیگر می‌باشد و شما با یادگیری زبان‌های مختلف دیگر نیازی به مترجم و یا همراهانی که تسلط کافی به زبان بومی را داشته باشند در سفرهای تفریحی یا کاری خود ندارید. همچنین شما قادر خواهید بود که به تنهایی با  افراد دیگر ارتباط کلامی برقرار کرده، آنان را متوجه مقصود خود نمایید و یا حتی در مواردی مانند آدرس کمک بگیرید.

5.  بهبود قدرت فراگیری اطلاعات

 مطالعات بر روی مغز انسان ثابت کرده است هنگامی که شما در حال یادگیری گرامر و مفاهیم زبانی به جز زبان مادری خود هستید، توانایی یادگیری و فراگیری اطلاعات در مغزتان تقویت شده و می‌تواند اطلاعات بیشتری را در ذهن شما تطابق دهد که در نتیجه موجب یادگیری بهتر خواهد شد.

6.  افزایش اعتماد به نفس

 طبیعتاً شما با فراگیری، یادگیری و تسلط بر زبان انگلیسی قادر خواهید بود تا کارهایی که شاید قبلاً برای انجام آن‌ها به کمک دیگر افراد نیاز داشتید حال خود به تنهایی از پسشان بر بیایید. این امر فقط محدود به مکالمه با افراد دیگر نمی‌شود؛ چراکه امروزه اکثر پلتفرم‌های دیجیتالی که انسان در روزمرگی خود با آن‌ها سر و کار دارد اکثراً با زبان انگلیسی تدارک دیده شده‌اند و شما با تسلط به این زبان دیگر نیازی به کمک دیگران و یا بسته‌های آموزشی نخواهید داشت.  

یادگیری گرامر

برای انجام هر کاری از یک بازی ساده گرفته تا آموختن زبان خارجی نیاز است تا با قوانین آن آشنا شد؛ چراکه بدون دانستن این قوانین دچار سردرگمی و شکست خواهید شد. بدون یادگیری گرامر فرد به درستی قادر نخواهد بود با دیگران ارتباط برقرار کند و قطعا جمله‌بندی‌های او نیز دارای مشکلات زیادی هستند. اما اگر همان فرد هر روز زمان کافی برای تمرین کردن را داشته باشد و یا در محیطی قرار گیرد که مردم به آن زبان صحبت می‌کنند سریعا به سطح قابل قبولی از یادگیری در زبان خارجی مورد نظر خواهد رسید.

اما مشکلی که این روزها بسیاری از زبان آموزان با آن مواجه هستند آن است که تنها در کلاس زبان و برای چند ساعت برای یادگیری زبان موردنظرشان تلاش می‌کنند. پس توجه داشته باشید که برای  موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی نیز مانند هر کار دیگری باید تلاش و پشتکار داشت و به آموختن آن از همه‌ی جوانب توجه کرد. شاید برای برخی این سوال پیش آید که جهت یادگری گرامر باید چه کاری انجام داد. در ادامه شما را با نکات مهم در این خصوص آشنا خواهیم کرد.

1.  قدم اول، یادگیری لغات

اگر به تازگی برای آموختن این زبان اقدام کرده‌اید باید ابتدا دایره لغات خود را افزایش دهید؛ زیرا همان‌طور که می‌دانید برای آنکه بتوان جملات را بیان کرد اول باید لغات را در کنار یکدیگر گذاشت. برای یادگیری کلمات می‌توانید در کلاس‌های مختلف ثبت نام نمایید. اگر امکان رفتن به این کلاس‌ها را ندارید، بهترین و کم هزینه‌ترین راه استفاده از کتاب‌های آموزش لغات انگلیسی است. توجه داشته باشید که پیش از انجام هر کاری باید از سطح زبان خود آگاهی لازم را به دست آورده تا بتوانید کلاس یا کتاب مناسب‌تان را فراهم کنید. سعی نمایید یادگیری گرامر و آموزش هر کدام از کلمات، فعل‌ها، صفات، قیدها و … را به درستی و با دقت یاد بگیرید تا هنگام ساختن جمله دچار مشکل نشوید.

2.  جمله بندی را تمرین کنید

پس از آنکه تعداد کلمات آموخته شده به حد کافی رسید تلاش کنید با آن‌ها جمله بسازید. برای انجام این کار حتما باید فردی که در زمینه زبان مورد نظرتان خبره است کمکتان کرده و اشتباهاتان را پیدا کند. در صورت عدم دسترسی به این شخص می‌توان از آموزش‌های مجازی و یا اپلیکیشن‌ها استفاده نمود. توجه داشته باشید که بعضی از این اپلیکیشن‌ها دارای مشکلات و مفاهیم اشتباه هستند به همین دلیل به صورت کامل و 100 درصد نمی‌توان به آن‌ها اعتماد کرد. برای انجام این تکنیک یکی از راهکارهایی که معلم‌های زبان انگلیسی به زبان آموزان خود پیشنهاد می‌کنند آن است که روزانه چند جمله فارسی را سعی کنند به انگلیسی بنویسند؛ حتی اگر ترجمه برخی از کلمات را نمی‌دانند.

گرامر 3

 

3.  عبارت را فراموش نکنید

شاید برای برخی این سوال پیش آید که در یادگیری گرامر آشنایی با عبارات و اصطلاحات چه نقشی دارد؟ در پاسخ می‌توان گفت که گاهی برخی از عبارت‌ها از دستورات گرامری پیروی نمی‌کنند به همین دلیل آشنایی با آن‌ها می‌تواند شما را از اشتباه کردن باز دارد. توجه داشته باشید که نیازی نیست تمامی عبارات را یاد بگیرید و تنها آموختن آن دسته از عبارات که خارج از قواعد هستند کافی است. برای یادگیری عبارات و اصطلاحات نیز کتاب‌های بسیاری خوبی در بازار موجود هستند. همچنین شما می‌توانید با استفاده از سرچ کردن در گوگل نتایج مورد دلخواهتان را پیدا کنید.

4.  خواندن کتاب و مقالات خارجی

این مورد علاوه بر آنکه به تقویت گرامر شما کمک خواهد کرد دایره لغاتتان را نیز افزایش می‌دهد. خواندن کتاب و مقالات گزینه‌ای مناسب برای افرادی است که توانایی پرداخت هزینه‌ی کلاس‌های آموزشی را ندارند و یا زمان کافی برای شرکت در کلاس‌های حضوری ندارند. اگر هنگام کتاب خواندن به گرامر یا لغتی برخوردید که معنا و مفهوم آن را نمی‌دانستید بهتر است زیر آن را خط کشیده و در آخر درباره معنای آن تحقیق نمایید؛ زیرا اگر همان جا این کار را انجام دهید حواستان پرت شده و ممکن است دچار اشتباه شوید.

5.  قرار گرفتن در محیط مناسب

همان‌طور که گفته شد اگر فردی در محیطی ایده آل قرار گیرد یادگیری یک زبان خارجی و گرامر آن بسیار آسان خواهد شد. اما برای افرادی که در کشوری مانند ایران زندگی می‌کنند و قصد یادگیری زبانی مانند انگلیسی را دارند طبیعتا محیط مناسبی جهت آموزش فراهم نیست چراکه تعداد افرادی که به زبان مذکور مسلط هستند کم است. لازم به ذکر است که اگر قصد تقویت بهتر زبان خود را دارید می‌توانید در وبسایت‌ها و اپلیکشن‌های مختلف که افراد از سراسر جهان در آن‌ها حضور دارند ثبت نام نمایید.

گرامر 2

پکیج آموزشی مکالمه و گرامر انگلیش بای رز

اگر به هر دلیل زمان کافی برای رفتن به کلاس زبان را ندارید، یاد گرفتن زبان را متوقف و یا به زمان دیگری موکول نکنید! ما در پکیج‌های آموزشی مکالمه و گرامر درس‌ها را مرحله به مرحله به شما آموزش می‌دهیم. شما می‌توانید در هر سطحی که هستید با ابتدایی‌ترین درس‌ها شروع کنید. در این پکیج یادگیری گرامر، گرامرهایی مانند زمان گذشته استمراری و مکالمات روزمره و ابتدایی در 60 درس برای زبان آموزانی که مبتدی هستند، گردآوری شده است.

نتیجه گیری

یکی از مواردی که هنگام آموختن زبان خارجی باید به آن توجه نمود یادگیری گرامر آن می‌باشد و نباید از آن غافل شد. برای انجام این کار می‌توان از منابع مختلف استفاده کرد و یا در کلاس‌های مربوطه شرکت نمود. همان‌طور که می‌دانید هر فرد پیش از آموختن گرامر باید به اندازه کافی لغاتی را یاد داشته باشد تا بتواند آن‌ها را به درستی کنار یک دیگر قرار دهد. یادگیری یک زبان خارجی پرکاربرد از جمله ویژگی‌هایی است که تاثیرات مثبت بسیاری در زندگی افراد خواهد داشت.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

مطالب مشابه با آنچه مطالعه کردید

نظرات شما درباره این مطلب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازگشت
مشاوره در واتساپ
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام