tag qustion

معرفی 5 خود آموز زبان انگلیسی

آیا می‌خواهید زبان را به صورت خود آموز یاد بگیرید؟ آیا با منابع و کتاب‌های خودآموز زبان انگلیسی آشنا هستید؟ ما در این بخش آموزشی انگلیش بای رز قصد داریم تا شما را با با 5 خودآموز زبان انگلیسی آشنا کرده و توضیح کاملی از هرکدام به شما ارائه دهیم، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

یادگیری زبان  با 5 خودآموز زبان انگلیسی

همانطور که می‌دانید، یادگیری زبان در دنیای امروزی از ضرورت زیادی برخوردار می‌باشد و به همین دلیل همه ما باید دیر یا زود، به تقویت مهارتهای خود را در زبان انگلیسی بپردازیم.

زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم بسیاری از کشورها محسوب می‌شود و مردم زیادی در سرتاسر دنیا به این زبان تسلط داشته و گفتگو می‌کنند. یکی از مهمترین عوامل برای یادگیری این زبان این است که انگلیسی زبان علمی جهانیان بوده و غالبا در اکثر مقالات، کلاسها، سمینارها و … از آن برای تبادل اطلاعات استفاده می‌کنند.

افعال لازم و متعدی

اکثر مردم به دلایل گوناگون از قبیل کمبود وقت و علاقه نداشتن به حضور در کلاس‌، تمایل ندارند که برای فراگیری این زبان به کلاس‌های آموزشی بروند، از این رو ترجیح می‌دهند خودشان شروع به یادگیری زبان کنند اما در این مورد شک یا وسواس دارند.

روش‌های زیادی برای این امر وجود دارد که هر یک از مزایا و معایب خاص خود برخوردار است و با توجه به شرایط و روحیات افراد، نتایج گوناگونی را در بر دارد. در کل باید گفت که امکان یادگیری زبان با این روش وجود دارد. شما می‌توانید با کمک 5 خودآموز زبان انگلیسی، که در این مقاله به شما  معرفی خواهیم کرد، به تقویت زبان خود پرداخته و با تلاش به راحتی از پس این کار برآیید، چراکه منابع آموزشی مناسب، یکی از مهمترین بخش‌های یادگیری زبان انگلیسی است و استفاده از این 5 منبع خودآموز، می‌تواند روش موثری برای یادگیری شما باشد.

  البته توجه داشته باشید که حتما باید یک برنامه ریزی شخصی و دقیق داشته باشید و وقتتان را به درستی تنظیم کنید.

معرفی 5 خودآموز زبان انگلیسی

 

Vocabulary in Use

این مجموعه یکی از 5 خودآموز زبان انگلیسی می‌باشد، که از ساختاری مشابه برای همه درسها و سطوح تشکیل و گردآوری شده است.

در این مجموعه در هر درس به یک مجموعه مشخص از لغات( لغات 504) و عبارات اشاره کرده که هرکدام معمولا موضوع خاصی را در بر دارند. در صفحه مقابل هر درس تمرین‌هایی برای همان مبحث و موضوع آمده است که به زبان آموزان در فراگیری و به خاطر سپردن بهتر مبحث‌ها کمک زیادی می‌کند.

این مجموعه دارای سطوح قابل پشتیبانی (اولیه، متوسط و پیش متوسط، پیشرفته)، مهارت‌های هدف (واژه آموزی، شنیداری) و همچنین سی‌دی صوتی می‌باشد.

Grammar in Use

 مجموعه Grammar in Use از نظر ساختاری تشابه زیادی با مجموعه قبل یعنی (Vocabulary in Use) دارد فقط با این فرق که تمرکز آن بیشتر بر روی گرامر بوده تا واژه آموزی.

توجه داشته باشید برای استفاده از این مجموعه حتی در سطح اولیه آن، افراد باید کمی با اصول گرامر انگلیسی آشنایی داشته باشند تا بتوانند درک سریعتر و بهتری از روش‌های آموزشی کتاب پیدا کنن، پس استفاده از این مجموعه برای آشنایی ای با زبان انگلیسی ندارند زیاد مناسب نخواهد بود.

این مجموعه دارای سطوح قابل پشتیبانی (اولیه، متوسط، پیشرفته)، مهارت‌های هدف (گرامر) و همچنین سی‌دی صوتی می‌باشد.

آموزش زبان انگلیسی در خواب

Tactics for Listening

Tactics for Listening یکی از 5 خودآموز زبان انگلیسی است که یک مجموعه تخصصی برای بهبود مهارت شنیداری و درک مطلب زبان آموزان می‌باشد. این مجموعه همانند بیشتر کتاب‌های شنیداری متشکل از یک مجموعه فایل صوتی در موضوعات مختلف و دو کتاب درسی و کار تشکیل می‌باشد. زبان آموزان می‌بایست در هر مرحله از این مجموعه از طریق گوش دادن به فایل‌های صوتی،  به سوالات در کتاب جواب دهند. همچنین افراد از طریق کتاب کار هم می‌توانند خود را در مهارت‌هایی که تا به آن لحظه یاد گرفته‌اند، را محک بزنند.

این مجموعه دارای سطوح قابل پشتیبانی (اولیه، متوسط، پیشرفته)، مهارت‌های هدف (شنیداری، مکالمه) و همچنین سی‌دی صوتی می‌باشد.

Inside Reading

Inside Reading از یک مجموعه کتاب آموزشی تشکیل شده که هدف اصلی آن بهبود مهارت خواندن در زبان آموزان می‌باشد. این مجموعه دارای چهار سطح متفاوت کتاب است.

بهتر است بدانید که شروع خودآموزی زبان انگلیسی با این مجموعه، حتی با اولین کتاب آن، برای افراد مبتدی که از پایه قصد یادگیری دارند کمی مشکل است. برای استفاده از این مجموعه پیشنهاد می‌شود که حداقل 2 تا 3 ماه از شروع روند یادگیری زبان را گذرانده باشید. این به استفاده همزمان زبان آموزان از مهارت‌های گوناگون خود کمک زیادی کرده و افراد می‌توانند با استفاده از این مجموعه اطلاعات بسیار مفیدی هم در مورد مباحث مختلف علمی کسب کنند.

این مجموعه دارای سطوح قابل پشتیبانی (اولیه، پیش‌متوسط، متوسط، پیشرفته)، مهارت‌های هدف (خواندن، واژه آموزی، شنیداری) و همچنین سی‌دی صوتی می‌باشد.

Oxford Picture Dictionary

قبل از هرچیزی بهتر است بدانید که این کتاب فقط یک کتاب آموزشی نیست، چراکه یک منبع یا دیکشنری هم محسوب می‌شود. استفاده از این کتاب با توجه به موضوعات مختلف طبقه بندی شده، می‌تواند به زبان آموزان در یادگیری واژه‌گان کمک زیادی کند و آن را تقویت کند. اگر هنوز به سطحی نرسیده‌اید که بتوانید از دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید، پیشنهاد می‌شود از این کتاب در فراگیری زبان کمک بگیرید.

این مجموعه دارای سطوح قابل پشتیبانی (اولیه، متوسط)، مهارت‌های هدف (واژه آموزی) می‌باشد اما سی‌دی صوتی شامل آن نمی‌شود.

منابع زیادب برای خودآموز زبان انگلیسی وجود دارد مثل اینترنت، کتابها، صفحات مجازی، بازی ها، فیلم ها و … اما این کتاب‌ها علاوه بر تقویت اصولی و بیشتر زبان انگلیسی، طوری طراحی شده‌اند که علاوه بر یادگیری دروس جدید، جایی برای تمرین برای زبان آموزان در نظرگرفته است، بنابراین با استفاده از این 5 خودآموز زبان انگلیسی تقریبا تمام آنچه را که برای فراگیری زبان نیاز دارید، در اختیار خواهید داشت.

به‌طور خلاصه

در این مقاله از بخش آموزش گرامر زبان انگلیسی در سایت انگلیش بای رز؛ به بررسی راه‌ها و روش‌های مختلف جهت یادگیری زبان انگلیسی به صورت خود آموز پرداخته و شما را با 5 خود آموز زبان انگلیسی آشنا کردیم. تمامی راه‌ها را با دکر نام مجموعه‌ها برای شما گردآوری کرده و توضیحات کاملی در هر بخش به شما ارائه دادیم. لازم به ذکر است شما عزیزان می‌توانید با مراجعه به سایت englishbyrose.com مرجع کاملی از آموزش گرامر، لغات،اصطلاحات عامیانه زبان انگلیسی و … را برای آشنایی بیشتر خود با زبان انگلیسی و همچنین آماده‌سازی برای آزمون‌های تخصصی زبان استفاده کنید.

 

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله

دوره‌های آموزش زبان انگلیسی

مطالب مشابه با آنچه مطالعه کردید

نظرات شما درباره این مطلب

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بازگشت
مشاوره در واتساپ
کانال تلگرام
پیج اینستاگرام